Druhá vlna koronaviru. Co budeme dělat?
23.9.2020 2020

Druhá vlna koronaviru. Co budeme dělat?

Je tu druhá vlna koronaviru. Z ulic, obchodů a restaurací mizí lidi a já se ptám. Co máme teď vlastně dělat? Budeme doma zavřený celou zimu bez sociálního kontaktu a pohybu? Dokážeme si náš život takhle představit? Já ne. Myslím, že je fajn se zamyslet nad tím, jaké se nabízejí možnosti řešení.

První řešení

Prvním řešení je zavřít všechny doma, ať už dobrovolně díky sledováním zpráv a strachu z nákazy a nebo řízeně vládou a čekat, jak to za nás ty nahoře vyřeší. Problém je, že čekání položí tenhle stát na kolena, protože za necelé dva měsíce v první vlně to s ním zamávalo natolik, že půl roku čekání do jara by znamenal kolaps celé ekonomiky. Díky němu by úmrtnost na COVID ve vztahu k nárůstu sebevražd a vražd (ať už jen z důvodu finančních a psychickému tlaku díky izolaci) byla jenom třešničkou na dortu.

Druhé řešení

Druhé řešení je podle mě zamyšlení nad tím, co s tím můžu udělat já sám. Dejme si ruku na srdce. Kolik z vás první vlna koronaviru přiměla k tomu, abyste se začali starat víc o svoje zdraví? Začali jste líp jíst, více se hýbat, cvičit, meditovat, zhubnout. Prostě cokoliv, co vám přišlo jako dobrý nápad? Abyste udělali maximum proto, aby váš imunitní systém dokázal bojovat s COVIDem a při nejlepším jste měli minimální a nebo žádné příznaky. Měli jsme na to téměř půl roku. Věřím, že to udělala spousta lidí, ale ti, kteří stále nepřevzali odpovědnost za svoje tělo se teď opravdu bojí.

Jak jsem to vyřešil já?

Já mám od narození diagnostikované astma, které je podchycené a i přes to mi veškeré virózy z 99% skočí na plíce. Po prvním COVIDu jsem se začal víc starat o svoje zdraví a zkoumat, jakým způsobem bych mohl zvýšit svoji obranyschopnost. Vypozoroval jsem, že u mě je většina nastydnutí a onemocnění v úzkém spojení s velkým psychickým vypětím a tak jsem šel cestou relaxačních metod, odpočinku a naslouchání těla. Spolu s relaxem to byla taky eliminace sledování každodenního zpravodajství. Srovnání si priorit a nastavení záložního plánu pro případ, že mi stát zavře podnikání, jak tomu bylo na jaře.

 

Tím jsem si vytvořil obrannou zeď proti stresu. Na tom jsem celých půl roku pracoval. Teď jdu ven, chovám se odpovědně, ale nemám strach z infekce. Bude mě bolet když mi zavřou posilovnu, ale nebude to pro mě pravděpodobně likvidační.Mám obrovskou radost, když vidim lidi, kteří jsou stejně mentálně nastaveni, jsou připraveni a užívají si života i přes COVID.Protože je třeba si uvědomit, že ten tu s námi už zůstane. A nikdo nás před ním nezachrání. Jedinou záchranou je náš imunitní systém a to, jak se o něj budeme starat. Jak fyzicky, tak psychicky.

Pomoc, potřebuju zachránit byznys a postarat se o rodinu!

Arrow

Získej další tipy zdarma ve Facebookové skupině

Přidej se

Nejčastější dotazy

Abychom urychlili komunikaci, zde je souhrn nejčastěji
kladených dotazů ohledně mého programu.

 • Kdo vůbec jsi?

  Jsem zakladatelem projektu Jdidosebe a Mansformation. Vším co učím, si procházím už 20 let. Pokud se o mě chceš dozvědět víc, sleduj mě na Facebooku, Instagramu a taky ve FB skupině, kde získáš spousty tipů a triků jak jíst, cvičit a myslet lépe úplně zdarma. Facebooková skupina

 • Zakážeš mi pivko?

  NE. Budeš přesně vědět jak jíst, a tak si mohl dopřát pivko s kamarády.

 • Je program pro mě i v případě, že nepotřebuju řešit Mindset?

  Jasně. Pokud se ti bude zdát, že máš svoji hlavu dokonale pod kontrolou, vytěžíš z programu maximum tam, kde to zrovna nejvíc potřebuješ. Ale zamysli se. Jsi si na 100% jistý, že nemáš co zlepšovat?

 • Co když vynechám trénink?

  Trénink si můžeš odjet v jiném čase během dne, ale nahradit v jiném týdnu nelze. Chodit trénovat je v následujících 3 měsících tvůj závazek, se kterým musíš počítat a vyhradit si na něj čas.

 • Co je to za posilovnu?

  Trénovat budeme v soukromém Mansformation Gymu na Floře. Je to posilovna vytvořená pouze pro Mansformation projekt. Je tu všechno. Vybavení, zázemí, prostor a parta lidí, co je na tom podobně, jako ty.

 • Co je ještě zahrnuto v ceně programu?

  Kromě celého know-how, které si odneseš můžeš počítat s tím, že máš volný vstup do posilovny, dostaneš stylový triko Mansformation z funkčního materiálu (v hodnotě 950 Kč), 3x tě změřím na InBody, zvu tě na závěrečnou párty a další drobnosti, jako proteinový tyčinky, nebo unikátní ochutnávku dortů a koláčů z mojí kuchyně.

 • Může mi program uhradit můj zaměstnavatel?

  Jasně. Zkus to navrhnut své firmě v rámci zaměstnaneckých benefitů. Jsem plátcem DPH.

 • Ukončením programu to končí?

  Nemusí, máš možnost se přidat do skupiny „veteránů“, kteří si programem už prošli před tebou a chtějí v tréninku a nastaveném životním stylu pokračovat dál.