Spalování tuků není hubnutí!
21.2.2020 2020

Spalování tuků není hubnutí!

Spousty lidí má v hlavě zafixováno, že pokud spaluje tuky, zároveň hubne.

A TO JE VELKEJ OMYL.

Co je spalování tuků a sacharidu? Je to důležitý? 

Spalování tuků, je pouze fyziologický proces v těle, kdy se laicky řečeno z tuků dělá energie, kterou pak využiješ a nebo taky ne (a tady je jádro pudla). A na chlup stejné je to se spalováním sacharidů. Spalování tuků a sacharidů v těle probíhá současně a nemá nic společného s tím, jestli hubneš, nebo nabíráš. Vysvětlím ti proč.

Představ si svoje tělo jako auto, který má jak benzínový, tak naftový motor. Oba dva používáš najednou. A to, který používáš víc závisí na tom, co za palivo do těla leješ častěji a jakým způsobem tělo používáš.

Můžeš do těla lít jenom benzín (sacharidy) a tvoje tělo si zvykne spalovat hlavně je. Nebo naopak do něj lít jen naftu (tuky) a bude spalovat zejména tuky. A nebo to můžeš namíchat a tělo si vezme to, co potřebuje. Je to na tobě.

Tak co si mam vybrat? Je to úplně jedno!

Takže ano, můžeš vědomě tělo nastavit na vyšší spalování tuků třeba právě tím, že se budeš vyhýbat sacharidům, nebo chodit trénovat na lačno. A třeba to děláš i díky jiným zdravotním benefitům, ale pokud se jedná o hubnutí, tak je to úplně jedno.

Protože vždy záleží na KALORICKÉ BILANCI. To znamená, že vždy záleží hlavně na tom, kolik těch pohonných hmot do těla naleješ a je jedno jestli je to benzín (sacharidy) a nebo nafta (tuky).

Nejde tedy o nastavení těla na spalování tuků, nebo sacharidů, ale KOLIK do sebe těch sacharidů a tuků ve finále dostaneš.

Moje rada na závěr zní, nesnaž se tělo ošálit technikama, které tě ve finále budou ničit, ale soustřeď se na základní zákony fyziky. Tozn. kolik energie do sebe leješ a kolik energie vydáš (ono je to ještě malinko složitější, ale pro začátek to bohatě stačí).

Příště až tě někdo zastaví a začne ti vysvětlovat proč dělá to a to, protože tím spaluje víc tuků, zeptej se ho kolik už celkem zhubnul a zda se to nevrací zpátky.

Pokud ses dozvěděl(a) něco novýho, nebo máš pocit, že tohle stojí za sdílení, budu moc vděčný za sdílení.

 

Koronavirus (COVID-19). Fakta, o kterých jste možná nevěděli a co s tím můžete udělat.

Arrow

Získej další tipy zdarma ve Facebookové skupině

Přidej se

Nejčastější dotazy

Abychom urychlili komunikaci, zde je souhrn nejčastěji
kladených dotazů ohledně mého programu.

 • Kdo vůbec jsi?

  Jsem zakladatelem projektu Jdidosebe a Mansformation. Vším co učím, si procházím už 20 let. Pokud se o mě chceš dozvědět víc, sleduj mě na Facebooku, Instagramu a taky ve FB skupině, kde získáš spousty tipů a triků jak jíst, cvičit a myslet lépe úplně zdarma. Facebooková skupina

 • Zakážeš mi pivko?

  NE. Budeš přesně vědět jak jíst, a tak si mohl dopřát pivko s kamarády.

 • Je program pro mě i v případě, že nepotřebuju řešit Mindset?

  Jasně. Pokud se ti bude zdát, že máš svoji hlavu dokonale pod kontrolou, vytěžíš z programu maximum tam, kde to zrovna nejvíc potřebuješ. Ale zamysli se. Jsi si na 100% jistý, že nemáš co zlepšovat?

 • Co když vynechám trénink?

  Trénink si můžeš odjet v jiném čase během dne, ale nahradit v jiném týdnu nelze. Chodit trénovat je v následujících 3 měsících tvůj závazek, se kterým musíš počítat a vyhradit si na něj čas.

 • Co je to za posilovnu?

  Trénovat budeme v soukromém Mansformation Gymu na Floře. Je to posilovna vytvořená pouze pro Mansformation projekt. Je tu všechno. Vybavení, zázemí, prostor a parta lidí, co je na tom podobně, jako ty.

 • Co je ještě zahrnuto v ceně programu?

  Kromě celého know-how, které si odneseš můžeš počítat s tím, že máš volný vstup do posilovny, dostaneš stylový triko Mansformation z funkčního materiálu (v hodnotě 950 Kč), 3x tě změřím na InBody, zvu tě na závěrečnou párty a další drobnosti, jako proteinový tyčinky, nebo unikátní ochutnávku dortů a koláčů z mojí kuchyně.

 • Může mi program uhradit můj zaměstnavatel?

  Jasně. Zkus to navrhnut své firmě v rámci zaměstnaneckých benefitů. Jsem plátcem DPH.

 • Ukončením programu to končí?

  Nemusí, máš možnost se přidat do skupiny „veteránů“, kteří si programem už prošli před tebou a chtějí v tréninku a nastaveném životním stylu pokračovat dál.